english | polski  
:: Nasz Historia ::
  Krótki film o Nas

Rok 1938
Narzędziownia powstała w 1938 roku, jako jeden z wydziałów mechanicznych Zakładów Południowych wybudowanych w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Głównym zadaniem Narzędziowni było zabezpieczenie w narzędzia i oprzyrządowanie produkcji sprzętu wojskowego.

Lata 70-te
Na początku lat 70-tych nastąpił dynamiczny rozwój związany
z uruchomieniem szerokiego asortymentu maszyn budowlanych na licencji Harvester Company USA. W tym czasie wdrożono w Narzędziowni szereg nowych technologii przy produkcji specjalistycznych narzędzi i oprzyrządowania.

Rok 1996
Od 1 stycznia 1996 Narzędziownia przekształcona została
w Spółkę z o.o. ze 100% udziałem Huty Stalowa Wola SA.

Od tego czasu do chwili obecnej następowała zasadnicza zmiana na profilu produkcyjnym. Z zakładu produkującego wyłącznie pod potrzeby wewnętrzne, aktualnie 90% swojej produkcji Spółka sprzedaje na zewnątrz, zaś eksport stanowi około 20% ogółu sprzedaży.

Rok 2004
Począwszy od roku 2004 występujemy pod nazwą
HSW - Narzędziownia Sp. z o.o.

Zakład nasz zatrudnia obecnie 54 wysokokwalifikowanych pracowników produkcyjnych jak też doświadczoną kadrę inżynieryjno-techniczną. Posiadany park maszynowy umożliwia wykonanie każdego rodzaju produkcji od prostych detali  do wysoce skomplikowanych konstrukcji i urządzeń. Zakład specjalizuje się w wykonywaniu narzędzi specjalnych oraz oprzyrządowania technologicznego wykorzystywanego  w produkcji dla renomowanych firm światowych branży lotniczej, motoryzacyjnej i maszynowej.


Zapraszamy do skorzystania z naszej ofert ...

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.
HSW - Oprzyrządowanie i Narzędzia Specjalne Sp. z o.o.
Opieka techniczna 5363